Blogerstvo

Autor: Elena Hidvéghyová-Yung | 1.2.2014 o 13:46 | (upravené 1.2.2014 o 15:38) Karma článku: 5,73 | Prečítané:  737x

Geniálny  čínsky filozof Lao-c' (6. stor. p.n.l.) vo svojej slávnej knihe Tao-te-ťing napísal aj toto: "Netreba výjsť z domu, aby človek poznal celý svet". Dá sa to prekladať na mnoho spôsobov, napr. aj modernejšie: "Nemusíš ani vystrčiť z domu nos, aby si sa spojil s celým svetom," resp. "aby si spoznal celý svet" a pod. Jeho výrok neskôr v Číne zľudovel vo forme:  "Vzdelaný človek (intelektuál) nemusí výjsť z domu na to, aby poznal celý svet". (perex foto: www.oknaolkusz.pl)

Geniálny Jaro Filip, zanietený propagátor internetu na konci 20. storočia, priamo "nadviazal" na túto myšlienku, keď napísal: "Na celý svet sa dívam cez okno… Chicago, Paríž, Dílí, Roma, cez okno vidím a sedím doma…. Cez okno si môžme tykať, cez okno sa môžme stýkať," atď. Dokonale vyjadril aj kúsok z podstaty blogerstva - hoci sa ho tuším už ani chudák nedožil.

Maličké úskalie blogerstva je v tom, že zlomyseľní a zakomplexovaní ľudia môžu "cez okno" útočiť na toho, kto ide so svojou kožou na trh a vystupuje pod pravou identitou. Ale, ako by možno povedal filozof "Aj taký je život", resp. "Ľudia sú rôzni." Každý bloger, najmä ten, ktorý sa dotýka aj chúlostivých a kontroverzných tém, musí byť vopred vyzbrojený imunitou voči zlu, voči zákernosti a voči liečeniu komplexov zo strany anonymov.

Možno raz budú také blogy, kde bude nutné vystupovať - komentovať len pod pravou identitou - hoci, to je asi utópia a de facto história "anonymných listov" je už istotne stará zopár stoviek, ak nie tisíciek rokov... Nech žijú všetci korektní komentátori - virtuálni partneri blogerov!:)

P. S. Ale vôbec tým nechcem povedať, že komentáre majú byť len obdivné, pochvalné... božechráň! Konštruktívna kritika, či polemika môže byť, samozrejme, oveľa prínosnejšia:)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slovenské elektrárne prehrali boj o Gabčíkovo

Ústavný súd odmietol sťažnosť Slovenských elektrární voči rozhodnutiu Najvyššieho súdu.

KOMENTÁRE

Ako sa môže Andrej Danko stať premiérom

Danko je ako generátor náhodných slov nevyspytateľný.

KOMENTÁRE

Obamova milosť je varovaním pred Trumpom

Súcit so slabšími nie je Trumpovou silnou stránkou.


Už ste čítali?